06.02.2014

Що потрібно знати та робити, аби життя було довгим та здоровим?

Сьогодні людина найбільше боїться стикнутися з онкологічним захворюванням у своєму житті. І ці страхи цілком обґрунтовані, адже онкологія - друга за частотою причина смерті після серцево-судинних захворювань.
Кожен мріє прожити довге життя й уникнути серйозних хвороб. 

Щоб подовжити життя й прожити його без онкозахворювань, важливо знати, що будь-яке онкологічне захворювання пов’язане з двома чинниками: зовнішнім і внутрішнім. 
Зовнішній чинник - це те, що ми їмо, чим дихаємо, в якому екологічному середовищі живемо. 
Внутрішній - стан нашого організму, тобто наскільки повноцінно та злагоджено працюють його органи й системи, а також генетична спадковість, яку отримує людина від своїх батьків.

На першому місці в профілактиці онкозахворювань стоїть організація правильного харчування, адже виникнення 35% усіх пухлин зумовлене саме порушенням цього принципу. 

На другому – відмова від шкідливих звичок, зокрема куріння, вживання алкоголю. 
Третє місце – це вміння правильно реагувати в стресових ситуаціях. І, нарешті, - активний спосіб життя. У людини, яка багато рухається, знижується ризик захворіти на рак удвічі.

Отже, онкопрофілактика - це комплекс заходів, спрямованих на запобігання розвитку пухлинних захворювань
, и перший з них це раціональне  харчування, яке передбачає:
- вживання їжі оптимальної температури, аби не подразнити й не зумовити опіків слизової оболонки рота, глотки й стравоходу;
- регулярне 3-4-разове харчування;
- вживання тільки свіжих продуктів;
- неодмінне введення до свого раціону овочів і фруктів, у них міститься натуральний захист від раку – біофлавоноїди.
Друга, дуже важлива умова профілактики онкохвороб, - це рух. З віком у людини знижуються обмінні процеси, а онкологія як раз і «любить» - там, де застій. Тож, що старшою стає людина, то більше потрібно рухатися. У разі активного руху в клітини надходить багато кисню, який поліпшує обмінні процеси, що сприяє травленню й виведенню вже перероблених продуктів обміну. Коли людина мало рухається, то в організмі відкладаються значні запаси цих невиведених продуктів, які з часом починають подразнювати клітини.
Ще один дуже потужний чинник, що може зумовити онкозахворювання, – це стрес. Людина, яка живе на позитиві, з позитивними емоціями й думками, не схильна до захворювань. Тож завжди потрібно себе налаштовувати на позитивне сприйняття світу.  Дуже важливу роль у профілактиці пухлин відіграє саме оптимізм й уміння справлятися зі своїм негативним емоційним станом у різноманітних стресових ситуаціях.
Вчасне звертання до лікарки сприяє виявленню перших ознак, підозрілих на рак, і тим самим збільшує можливість його лікування.  Не так страшний рак – як байдужість до свого здоров'я!!! Будьте пильні, піклуйтеся про своє здоров'я!  Консультуйтеся з лікарем відносно самих різних змін в стані свого здоров'я. У наш час рак  – це не вирок! На ранніх стадіях розвитку захворювання –  рак успішно лікується.  Пам'ятаєте! Раннє звернення до лікаря-фахівця і своєчасна діагностика – це гарантія відновлення і збереження Вашого здоров'я!

                                                                   Адміністрація  Докучаєвьского ЦПМСД